Меню сайту
Каталог новин
Мої статті [65]
Офіційні  сайти

 Міністерство освіти і науки України Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради


Інформаційні сайти Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

Сайти методистів
 Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури Проект Поет духовної свободи Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы

Сайти педагогів
 Сайт Катерини Аркуші учителя історії і правознавства Миколаївської гімназії №4 
 Сайт Олени Іртищевої учителя історії і правознавства Миколаївської ЗОШ №51 
 Блог Ганни Новицької, 
учителя української мови і літератури 
Миколаївського економічного ліцею № 2 Блог Андрія Курчина, 
учителя правознавства 
Миколаївської ЗОШ № №35
 Блог Ірини Прокопенко, 
учителя правознавства 
Миколаївської ЗОШ № №28

На допомогу
вчителям 
та учням 
 Форум педагогічних ідей УРОК Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК Репозитарій навчального контенту Шкільні підручники та посібники
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

У категорії матеріалів: 65
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 6 7 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

10 березня 2020 року на базі ЗЗСО №57 імені Т.Шевченко (директор Малахов А.А.) відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до візуалізації навчального матеріалу на уроках  історії». Модераторами заходу стали вчителі Дубінка Л.П., Шевцова Г.В.(ЗЗСО №57), Дзюба Г.В.(ЗЗСО №11), Розуменко Л.В.(ЗЗСО №7), які презентували колегам  досвід роботи з питань «Створення лепбуку», «Таймлайн як засіб візуалізації даних», «Технологія скрайбінгу», «Інфографіка – візуальне представлення інформації і даних», «Інтелект карта на уроках історії», «Кросенс – головоломка нового покоління», «Контурна карта та атлас як засіб візуалізації навчального матеріалу».

 

Мої статті | Переглядів: 7 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 13.03.2020

19  лютого 2019 року на базі ЗОШ №29 проведено міський семінар «Розвиток громадянської компетентності у сучасній освітній практиці». В ході роботи вчителі громадянської освіти та правознавства опрацювали питання «Корупція: поняття, причини виникнення, негативні наслідки для суспільства і держави.» (Гращенкова І.О., вчитель Миколаївського юридичного ліцею), «Як корупція позбавляє нас можливостей. Практичне заняття з курсу «Громадянська освіта», 10 клас.» (Порожня Л.М., вчитель ЗОШ №20), «Інструменти для роботи з молоддю у сфері антикорупції. Презентація антикорупційного челенджу #stopcorruption від ГО «ЕдКемп Україна» і проекту USAID ВзаємоДія!» (Грицюк Л.А., вчитель ЗОШ №29). Емоційною родзинкою заходу став виступ театральної студії педагогів ЗОШ №29 «Стоп корупція!». Вчителі отримали роздаткові матеріали, електронний варіант навчального посібника, які допоможуть у проведенні уроків та позакласних заходів.

Висловлюємо щиру подяку директору ЗОШ №29 Грицюк Ларисі Анатоліївні, педагогічному колективу за допомогу в організації і проведенні заходу.

Програма семінару

 

 

Мої статті | Переглядів: 99 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 20.02.2019

До 70-річчя прийняття Загальної Декларації прав людини, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права відбувся семінар-тренінг «Запобігання мові ворожнечі серед учнівської молоді через освіту з прав людини». На заході виступили Порожня Л.М., вчитель права ЗОШ №20, Удовиченко Я.І., психолог ЗОШ №20 та Гурська І.А., вчитель гімназії №4, які ознайомили присутніх із наявними тенденціями поширення мови ворожнечі в інформаційному просторі України, в учнівському середовищі та можливими механізмами протидії їй. Виступи супроводжувалися цікавими відео джерелами. Яна Ігорівна презентувала відеозапис заняття з учнями 8-х класів «Пастки соціальних мереж».

Тренінгова частина семінару пройшла у формі рольових ігор: «Засідання Європейського суду з прав людини» (Гращенкова І.О., вчитель юридичного ліцею), «Інтеракція у вивченні Загальної декларації прав людини» (Казюк П.В., учитель економічного ліцею №1), «Як розпізнати мову ненависті в інтернеті» (Максименко Т.В., вчитель ЗОШ №48)

Висловлюємо подяку адміністрації та педагогічному колективу ЗОШ №20 за допомогу в організації і проведенні заходу.

Мої статті | Переглядів: 158 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 13.12.2018

Намагання повернутися до людини на противагу визначним подіям, датам, народним масам або статистиці лежить в основі сучасної гуманітарної освіти. Сьогодні учнів цікавить власна індивідуальність, амбіції та прагнення. Отже, і звертатися до них, на думку педагогів, легше саме в рамках людиноцентричного підходу до проблем пам’яті. Підвищуючи якість освіти (що є головною метою НУШ), формуючи компетентності молодого покоління маємо пам’ятати слова Рутгер Брегман, нідерландського філософа, що «школа, перш за все – це про цінності, а не лише про компетентності».

25 вересня 2018 року на базі ЗОШ №28 відбувся навчально-методичний семінар «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії». 77 років відділяє нас від тих трагічних подій. До світової історії Бабин Яр увійшов восени 1941 року, коли упродовж двох днів тут відбувалися масові вбивства тих, кого нацистська влада вважала своїми ворогами… Кількість жертв за оцінками істориків, сягає щонайменше 100 тисяч людей…

Модератори семінару Моторкіна О.М., Смекаліна О.В., Форносова Б.М. презентували педагогам посібник «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» (редактор - упорядник В.Бобров. Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2017), провели ряд тренінгових вправ, опрацювали методику роботи проведення екскурсії по віртуальній виставці.

Висловлюємо подяку нашим партнерам - Українському центру вивчення історії Голокосту за безкоштовно надані посібники для вчителів. Дякуємо адміністрації ЗОШ №28 за допомогу в організації і проведенні заходу.

Мої статті | Переглядів: 132 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 02.10.2018

13.03.2018 р. на базі ЗОШ №22 відбулося засідання Школи керівників шкільних МО вчителів суспільних дисциплін «Сучасні підходи до процесу навчання суспільних дисциплін». Педагоги обговорювали шляхи впровадження Концепції «Нова українська школа», метою якої є докорінна та системна реформа загальної середньої освіти на період до 2029 року. Вчителі історії Паскаленко О.Д. (ЗОШ №22), Запутляєва А.Д. (ЗОШ №52), Смекаліна О.В. (ЗОШ №54) презентували досвід роботи щодо реалізації комплексного підходу до навчання, який передбачає поєднання когнітивного, діяльнісного та компетентнісного компонентів. В ході практичної частини учасники опрацювали технологію укладання та можливості використання технологічних карт при плануванні та проведенні уроків.

Висловлюємо подяку директору закладу Богуну П.М. та педагогічному колективу за створення комфортних умов для організації продуктивної роботи

Мої статті | Переглядів: 180 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 16.03.2018

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на базі школи Ор Менахем відбувся міський семінар «Тріумф духу», учасниками якого стали 30 вчителів суспільних дисциплін м. Миколаїв. Кисловська М.В., директор закладу ознайомила педагогів з історією та особливостями організації навчально-виховного процесу в школі. Учасники семінару відвідали шкільний музей вивчення історії Голокосту. Цікавими і змістовними були майстер-клас Калугіної О.Ю., учителя історії, заступника директора з виховної роботи «Усна історія – інструмент розвитку критичного мислення учнів (на прикладі документального фільму «Тріумф духу» (історія Фелікса Зандмана), презентація досвіду роботи Мороза Є.О., учителя історії ЗОШ №29 щодо організації пошуково-дослідницької діяльності школярів та їх участі у конкурсах учнівської творчості. Педагоги також долучилися до акції «Ми пам’ятаємо».

 

Montage создан Bloggif

Мої статті | Переглядів: 204 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 30.01.2018

Пяті Всеукраїнські молодіжні Ольжичеві читання

або Суперлистопад у Миколаєві

Читати далі

Мої статті | Переглядів: 202 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 08.12.2017

26 вересня 2017 року в НМЦ відбулася інформаційно-методична нарада «Підсумки ДПА та ЗНО – 2017 з історії України та перспективи ЗНО-2018» за участі Ковальчук Н.М., методиста НМЦ

Montage создан Bloggif

Мої статті | Переглядів: 219 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 10.10.2017

 

 

 

 

 

 

 

28 вересня 2017 року о 14:30 в науково-методичному центрі відбулася презентація навчального фільму «Територія Голодомору: пам'ять невмируща», створеного Канадським Музеєм Прав Людини у співпраці з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору».

Дякуємо Яні Грінко, співробітнику музею " Меморіал жертв Голодомору ", за сприяння у відновленні історичної правди про одну із найтрагічніших сторінок нашої історії

Читати далі

Мої статті | Переглядів: 214 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 02.10.2017

Трансформація змісту освіти в Україні передбачає перш за все впровадження компетентнісного підходу та посилення інтерактивної складової навчання.

27 квітня 2017 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста Миколаєва відбувся обласний семінар «Формування учнівських компетентностей на основі мета-(між-)предметної інтеграції».

У заході взяли участь науково-педагогічні та педагогічні працівники МОІППО, учителі історії, географії, економіки, правознавства загальноосвітніх навчальних закладів області (усього 59 осіб).

Семінар складався з двох частин – теоретичної та практико-орієнтованої. Із доповіддю «Зміни в загальній середній освіті в компетентнісному вимірі» виступила Засєкіна Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Практична частина семінару мала дві складові: чотири типи інтегрованих навчальних занять, на яких вчителі продемонстрували можливості міжкурсової, міжпредметної та мета предметної інтеграції для формування ключових і предметних учнівських компетентностей і модерація «Перспективи міжпредметної інтеграції як основи формування ключових компетентностей і наскрізних умінь».

Педагоги Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 20 презентували два інтегровані уроки:

 • історія України – всесвітня історія (8 клас) «Освіта і наука. Києво-Могилянська академія» (Ремешевська Ірина Євгенівна, заступник директора, учитель-методист);
 • історія України – географія – всесвітня історія (11 клас) «Україна в Європі і світі: здобутки і проблеми інтеграції (Порожня Людмила Миколаївна, учитель історії, учитель-методист).

У Миколаївському юридичному ліцеї учасникам семінару представлено такі уроки:

 • історія України – всесвітня історія – зарубіжна література (8 клас): «Мистецтво на тлі культурно-історичних епох» (Варшавська Майя Юхимівна, учитель-історії, учитель-методист; Буханець Олена Аркадіївна, учитель зарубіжної літератури, старший учитель);
 • правознавство – економіка (10 клас) «Сімейне право. Сімейний бюджет» (Гращенкова Ірина Олександрівна, учитель правознавства, заслужений учитель України; Осипова Вікторія Олександрівна, учитель економіки).

Модератори семінару Михайлович Ганна Іванівна, Слюсар Ольга Іванівна (методисти МОІППО), Майборода Лариса Миколаївна, Шиліна Світлана Леонідівна (методисти Миколаївського науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради) забезпечили належний рівень заходу.

Висловлюємо щиру подяку директорам загальноосвітніх навчальних закладів Бакаляр Олені Вікторівні (Миколаївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 20) і Парамоновій Тамарі Володимирівна (Миколаївський юридичний ліцей) за якісну організацію практичної частини семінару.

Мої статті | Переглядів: 262 | Додав: larisamaiboroda | Дата: 04.05.2017

Copyright MyCorp © 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz