Меню сайту
Офіційні  сайти

 Міністерство освіти і науки України Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради


Інформаційні сайти Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

Сайти методистів
 Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури Проект Поет духовної свободи Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы

Сайти педагогів
 Сайт Катерини Аркуші учителя історії і правознавства Миколаївської гімназії №4 
 Сайт Олени Іртищевої учителя історії і правознавства Миколаївської ЗОШ №51 
 Блог Ганни Новицької, 
учителя української мови і літератури 
Миколаївського економічного ліцею № 2 Блог Андрія Курчина, 
учителя правознавства 
Миколаївської ЗОШ № №35
 Блог Ірини Прокопенко, 
учителя правознавства 
Миколаївської ЗОШ № №28

На допомогу
вчителям 
та учням 
 Форум педагогічних ідей УРОК Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК Репозитарій навчального контенту Шкільні підручники та посібники
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

 

 

М.Ласінська, О.Тригуб.  Доля Миколаївського краєзнавця  (Микола Дмитрович Лагута)


Шкварець В.П. Миколаївці: визначні історики і краєзнавці минулого. Навчальний посібник. – Миколаїв: Видавничий відділ Миколаївського навчально-наукового центру Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – ТОВ ВіД. Видавництво МДГУ ім. Петра Могили - 2004. – 134 с.

Навчальний посібник є по суті своєрідним органічним доповненням до книги В.П. Шкварця і М.Ф. Мельника “Історія рідного краю. Миколаївщина”. – Видання друге, доопрацьоване, доповнене (Видавництво МДГУ ім. Петра Могили, 2003). Розповідається про життя, діяльність і творчість миколаївських істориків і краєзнавців минулого - 13 визначних істориків України, 5-х краєзнавців.
Буде корисним для учнів, студентів-істориків, етнологів, політологів, філологів, усіх, хто цікавиться історією, минулим рідного краю заради майбутнього, його визначними постатями, які переважно вийшли за межі свого регіону і здобули всеукраїнське визнання.

Детальніше


Google запустив онлайн-тур Ольвією.

Український підрозділ компанії Google запустив онлайн-тур колишньою грецькою колонією Ольвією, яка розташовується на території Миколаївської області. 360-градусні панорами дозволяють відвідувачам сайту відчуття присутність на території заповідника. Зображення супроводжується розповіддю про історію колонії та основні її пам'ятки. В рамках онлайн-туру користувач може відвідати музей-лапідарій, музей кераміки і навіть спуститися до склепу. Користувачеві також доступна карта поселення, натискаючи на ярлики якого можна вибрати місце огляду

Для перегляду перейти за посиланням:   http://olbio.com.ua/ua/flash/


Шановні колеги, учасники проекту «Я – Миколаївець! Нащадок гідних предків»!

Пропонуємо до Вашої уваги список краєзнавчої літератури, підготовлений співробітниками Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» для подальшої роботи над проектом. 

Список літератури


До уваги вчителів. Пропонуємо Вашій увазі для ознайомлення, внесення пропозицій та організації роботи Таблицю музейних уроків, яка допоможе Вам планувати проведення музейних уроків на інтерактивній основі.

Таблиця музейних уроків


Вивчення історії рідного краю в курсі історії 6-11-х класів

 
Конкурсні роботи школярів

Краєзнавство в позакласній роботі


Проекти в краєзнавчій роботі

 
 


Навчально-методичне забезпечення викладання курсу "Історія Миколаєва"

Радимо прочитати


Музеї нашого міста

 

 • Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни.                 1941-1944 рр.» (вул. Лягіна, 5)     
    Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»  гостинно відкрив свої двері для відвідувачів 29 квітня 1975 року. Старовинний будинок кінця ХІХ століття, в якому розташований музей, є пам’яткою історії та архітектури.
      Меморіальна дошка, встановлена на фасаді будинку, свідчить про те, що в 1941-1943 роках тут проживав видатний розвідник Герой Радянського Союзу Віктор Олександрович Лягін.
 

    В музеї працюють виставки: «Війна», «Зброя Перемоги», «Жіночий портрет воєнного часу», «Віктор Лягін. Людина-легенда», «Завтра була війна». Велику цікавість викликає виставка масштабних моделей «Воєнна історія в мініатюрі», на якій представлено близько 300 моделей військової техніки ХХ-ХХІ століття.

 

   Програма  музею передбачає різноманітні форми роботи зі шкільними колективами: екскурсії тематичні, оглядові, пішохідні по вулицях міста, інтелектуальні ігри для школярів різного віку, музейні уроки, лекції, зустрічі з ветеранами. Для індивідуальних відвідувачів музей надає платні послуги: робота з експонатами музею, наукові консультації при підготовці учнівських дослідницьких, творчих робіт, допомога у складанні списку необхідної  літератури.

 

    В відеотеці музею унікальна хроніка часів війни, документальні  та художні фільми, присвячені воєнним подіям.

 

   На виїзді до шкіл музей проводить Дні Музею в школі, експонує пересувні виставки «Попередження людству» та «Віктор Лягін. За покликом серця».

 

               Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна

            Один з визнаних центрів культури та естетичного виховання міста Миколаєва. Колекція музею нині нараховує близько 10.000 експонатів, що являють собою своєрідне літописання України та багатьох інших країн.

Музей розміщується в одній із кращих будівель міста, що є пам’яткою архітектури другої половини ХІХ століття... читати далі

 


 

Музей бойової слави моряків-десантників Ольшанців

Мудро зробили засновники музею бойової слави моряків-десантників, розмістивши його в приміщенні, що фактично було місцем бою та подвигів десантників. Музей займає підвальну частину будівлі, що здійснює ще більше враження від того багатства скарбниці, пам’яті: стенди с фотографіями, макети, реальне спорядження та зброя героїв-десантників... читати далі

 


Миколаївський музей суднобудування та флоту

Єдиний в Україні музей суднобудування і флоту в Миколаєві створено в 1978р. Старовинна будівля, в яких розташовано музей, є пам’яткою архітектури кінця XVIII – першої половини ХІХ століття. Раніше ця будівля слугувала канцелярією та приміщенням головнокомандувачів Чорноморського флоту протягом 1794-1900рр. Свого часу тут проживали та працювали адмірали М.С. Мордвінов, І.І. де-Траверсе, А.С. Гейг, М.П. Лазарєв, Г.І. Бутаков, М.А. Аркас.

В музеї представлені моделі рудовозів та контейнеровозів, риболовних траулерів, транспортних рефрежираторів, нафторудовозів. Найбільший інтерес викликають моделі суден китобійної флотилії та науково-дослідного флоту. Центральне місце займає вітрина з моделлю та матеріалами науково-дослідного судна для зв’язку із космосом – «Академік Сергій Корольов»... читати далі

 

 

Copyright MyCorp © 2021 Зробити безкоштовний сайт з uCoz