У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.
У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівлі; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.
Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 г. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 г. — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 г. — Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 г. — пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини - Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.
В цей день проводиться пленарне засідання ООН і всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод, а Норвезькій Нобелівськтий комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську нагороду миру.
На сьогодні Декларація перекладена на 360 мов, а на її базі розроблено понад 80 міжнародних договорів. В результаті її дотримання перетворилось в міжнародний звичай, тобто правило, яке ніде офіційно не закріплене, але повинно виконуватись під страхом санкцій зі сторони міжнародної спільноти.
Пропонуємо Вам ознайомитися з проектом популярного українського щотижневика «Дзеркало тижня» «Викрадення Європи», в матеріалах якого Ви зможете познайомитися з сучасною політикою країн ЄС, зрозуміти, з яких міркувань виходить та чи інша країна Європейського Союзу, формуючи своє ставлення до подій в Україні.
Український підрозділ компанії Google запустив онлайн-тур колишньою грецькою колонією Ольвією, яка розташовується на території Миколаївської області. 360-градусні панорами дозволяють відвідувачам сайту відчуття присутність на території заповідника. Зображення супроводжується розповіддю про історію колонії та основні її пам'ятки. В рамках онлайн-туру користувач може відвідати музей-лапідарій, музей кераміки і навіть спуститися до склепу. Користувачеві також доступна карта поселення, натискаючи на ярлики якого можна вибрати місце огляду.
Переглянути віртуальну екскурсію можна в розділі "Історичне краєзнавство"
Протягом листопада 2015 року відбувався І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінаціях «Англійська мова», «Захист Вітчизни», «Історія», «Математика».
Учасниками конкурсу у номінації «Історія» були Аркуша Катерина Володимирівна, вчитель Миколаївської гімназії №4 та Іртищева Олена Анатоліївна, вчитель ЗОШ №51.
Відповідно до умов конкурсу, учасники презентували журі опис власного педагогічного досвіду, розробки 3-х уроків з повним дидактичним забезпеченням, власні інтернет- ресурси (сайти, посилання на які розміщені на сайті «КЛІО – Миколаїв»), проводили уроки на базі Миколаївської гімназії №41 та Майстер – клас, в ході якого демонстрували власні інноваційні освітні розробки.
Вітаємо Аркушу Катерину Володимирівну, вчителя Миколаївської гімназії №4, яка стала переможцем конкурсу. Бажаємо успішного виступу на обласному етапі змагання!
Висловлюємо подяку адміністрації навчальних закладів №51 та Миколаївської гімназії №4 за створення умов для професійного зростання педагогів!
Щиро дякуємо директору Миколаївської гімназії №41 Масюті Л.Ю. за допомогу в організації і проведенні конкурсу!
4 грудня, на базі Будинку вчителя відбулась нарада керівників навчальних закладів міста, де Василь Іванович Шуляр, к.пед.н., доцент, директор МОІППО, заслужений учитель України, презентував Форми підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів.
Відповідно листа Міністерства освіти і науки України «Про підсумки четвертого та проведення п’ятого Всеукраїнського учнівського конкурсу юних суспільствознавців «Кришталева сова» від № 2/2-14-2198-15 від 29.10.2015 р. з метою популяризації правових, філософських знань серед учнівської молоді, морально-духовного виховання школярів і формування у них демократичних цінностей Всеукраїнська Спілка викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти оголошує початок організації конкурсу.
Дата проведення конкурсу - 20 лютого 2016 р.
Зверніть увагу, що традиційні предмети конкурсу "Кришталева сова" в цьому році доповнено предметом "Історія" (5 - 11 класи)
Заявки на групу не менше 10 учасників приймаються до 25 січня 2016 року
До уваги вчителів правознавства! В рубриці "Правознавство" (Професійна майстерня) розміщено матеріали (розробки позакласних заходів) до Всеукраїнського тижня права.
28 листопада 2015 року відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з історії, учасниками якого стали 189 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Вітаємо школярів, які в наполегливій боротьбі здобули перемогу. Бажаємо всім міцного здоров'я, успіхів у підкоренні нових інтелектуальних вершин! Висловлюємо подяку педагогам за якісну роботу з обдарованими учнями. Творчої Вам наснаги, шановні колеги!
Щиро дякуємо директору ЗОШ №20 Бакаляр Олені Вікторівні, педагогічному колективу за допомогу в організації і проведенні олімпіади.
26 листопада відбувся фінал міського конкурсу молодих педагогів "Нове ім'я - 2015" в номінації «Гуманітарні предмети». Конкурс проводиться з метою виявлення та підтримки молодих творчо працюючих учителів. В номінації «Історія» учасниками конкурсу стали вчителі Мороз Є.О., вчитель ЗОШ №29, Мороз А.А., вчитель гімназії №41, Гладун В.В., вчитель ЗОШ №60. За результатами 3-х конкурсних випробувань переможцем було визнано Гладуна В.В. У фінальному етапі конкурсу "Нове ім'я - 2015" змагалися переможці у номінаціях
"Українська мова і література" - Власенко А.О. (ЗОШ №35), Герасименко С.В. (ЗОШ №28);
"Історія" - Гладун В.В. (ЗОШ №60);
"Зарубіжна література" - Мельничук О.С. ( економічний ліцей №1);
"Англійська мова" - Дзюндзя Н.С. (гімназія №4).
Вітаємо вчителя історії ЗОШ №60 Гладуна Віталія Вікторовича, який став лауреатом конкурсу у номінації «Кришталева куля» (філософське мислення). Творчих злетів Вам, Віталію Вікторовичу, педагогічного натхнення і подальших перемог! Ми пишаємося Вами і захоплюємося Вашими талантами: «Хіп – хоп» у Вашому виконанні став справжньою родзинкою шоу-програми Конкурсу!!!
Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА від 12.11.2015 №799 «Про проведення обласного заочного конкурсу «Від творчого вчителя-до обдарованого учня» з метою творчої реалізації педагогів, поширення ППД, підвищення ролі і статусу творчих педагогів протягом 09 – 25 грудня 2015 року проводиться зазначений конкурс.
Творчі роботи учасників необхідно подати до МОІППО не пізніше 16 грудня 2015 року.
28 листопада 2015 року відповідно до Указу Президента України "Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів" від 13 листопада 2015 року №635 в усіх населених пунктах України відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів.
З метою вшанування загиблих від геноциду українського народу МОНУ рекомендує 27 листопада 2015 року провести Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…».
МОН також рекомендує навчальним закладам залучити дітей і молодь до скорботних заходів 28 листопада 2015 року, зокрема, загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 та акції «Запали свічку».
Розпочинається ХV Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!». Конкурс проводиться для учнів 5–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. До розгляду в конкурсі приймаються роботи на тему «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до зір» (В. Шовкошитний) у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення».
Роботи на участь у ІІ етапі конкурсу необхідно подати не пізніше 10 січня 2016 року.
Громада Української Греко-Католицької церкви м. Миколаїв, під патронатом Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова, відповідно до рішення Верховної Ради України «Про відзначення 150- річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького» проводить 19 листопада 2015 року наукову конференцію. Запрошуємо вчителів суспільних дисциплін взяти участь у конференції, яка відбудеться в приміщенні бібліотеки (вул.. Московська, 9). Початок роботи - 15.00.
Український інститут національної пам’яті спільно з Міжнародним благодійним фондом національної пам’яті України за підтримки музею Української революції 1917—1921 років, Інституту історії України НАН України, Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України та Київського міського будинку вчителя у грудні 2015 р.-січні 2016 р. проводить Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття».
Тема конкурсу – «Боротьба за Українську державність: сімейні історії українців».
До конкурсу запрошуються учні-старшокласники, вчителі, молодіжні громадські огранізації, студенти, творчі спілки.
Шановні колеги, учасники проекту «Я – Миколаївець! Нащадок гідних предків»!
Пропонуємо до Вашої уваги список краєзнавчої літератури, підготовлений співробітниками Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» для подальшої роботи над проектом. (Див. рубрику «Історичне краєзнавство»)
Члени журі: (наказ управління освіти Миколаївської міської ради від 20.10.2015 №591 «Про проведення І, ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2015 – 2016 н.р.» )
10 жовтня 2015 року в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний турнір юних правознавців, участь в якому взяли 15 команд . Наше місто було представлено командами Миколаївського юридичного ліцею (керівник - Гращенкова І.О.), класичного ліцею (керівник - Форносова Б.М.), гімназії №3 (керівник - Валецька О.В.), ЗОШ №29 (керівник - Мороз Є.О.)
Вітаємо команду юридичного ліцею, яка посіла І місце та команду Миколаївської гімназії №3, яка посіла ІІІ місце. Зичимо подальших успіхів та перемог!
Шановні колеги. В рубриці "Радимо прочитати" плануємо виставляти відеоматеріали на допомогу вчителю.
Вже виставлено матеріали телепроекту каналу UΛ:Перший з циклу "Розсекречена історія". Перший з них - спеціальний проект до 150-річчя від дня народження Андрея Шептицього.
Щиро вітаємо нашого колегу, вчителя історії і правознавства Миколаївської гімназії №2 Відайко Геннадія Вікторовича з присвоєнням почесного звання «Заслужений вчитель України» (Указ Президента України №567/2015 від 4 жовтня 2015 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти»). Зичимо міцного здоров’я, миру, щедрої долі та нових перемог!
Сьогодні, напередодні Дня вчителя в сесійній залі міськвиконкому мер міста Юрій Гранатуров привітав вчителів з професійним святом. Вітаємо наших колег, вчителів ЗОШ №22 Максимейко Зою Петрівну та ЗОШ №57 Дубінку Людмилу Петрівну, яким вручено дипломи та грошову винагороду міської ради «Кращий педагогічний працівник міста» в номінації «Загальна середня освіта».
Зичимо творчої наснаги, міцного здоров’я. Дякуємо Вам за сумлінну працю!
22 вересня 2015 р. в рамках суспільної акції школярів України «Громадянин» в Миколаєві стартував просвітницько-краєзнавчий проект «Я - Миколаївець! Нащадок гідних предків». Презентація проекту відбувалася у Миколаєвському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми». Детальніше - в рубриці "Хроніка подій"
Підведено підсумки конкурсу пам’яті В.М.Волковинського «Роль та місце курсів за вибором в організації допрофільної підготовки та профільного навчання школярів», який був організований редакцією всеукраїнського часопису «Історія України» видавництва «Шкільний світ».
Вітаємо педагогів, які стали лауреатами Конкурсу:
Майборода Л.М., методист НМЦ
Венгер А.М., вчитель ЗОШ №64
Воробйова Н.О., вчитель ЗОШ №34
Сташук А.С., вчитель ЗОШ №32
Строїнова Г.В., вчитель ЗОШ №1
Варшавська М.Ю., вчитель МЮЛ
Мерзла О.М., вчитель ЗОШ №47 – дипломант Конкурсу
«Дякуємо всім учасникам конкурсу за Ваш ентузіазм, творчі ідеї та плідну працю. Зичимо Вам невичерпної енергії, оптимізму, натхнення у виконанні почесної місії – творіння добра, виховання обдарованої особистості. Адже від Вашої роботи залежить майбутнє нашої Батьківщини!
14.09.2015 року в рамках виставки-презентації «Освіта Миколаєва – 2015» в науково – методичному центрі відкрилася виставка «Моє місце». «Моє місце» - це соціальний проект, підготовлений співробітниками Конгресу національних громад України та громадською організацією «Київський освітній центр «Простір толерантності». Реалізація проекту стала можливою за підтримки Посольства Нідерландів, програми МАТРА, в рамках проекту: «Зустріч на новому місці: можливості та мережа для молодих внутрішньо переміщених осіб». Запрошуємо педагогів та школярів відвідати виставку.
Відповідно до листа МОІППО від 10.09.2015 № 918/15 – 23 «Про підготовку до ХІІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців» 10 жовтня 2015 року відбудеться обласний етап Всеукраїнського турніру юних правознавців. Початок турніру о 9.00.
Заявки на участь необхідно подати до 05.09.2015 року.
Орієнтовні завдання та склад журі подано в додатках до листа МОІППО.
23.04 2015 р. на базі НМЦ відбувся семінар «Можливості використання методу усної історії у викладанні новітньої історії в загальноосвітній школі». Семінар було організовано чеською громадською організацією «Асоціація з міжнародних питань». Продовженням роботи з проблем «усної історії» є конкурс шкільних проектів для вчителів історії і суспільних дисциплін «Повсякденне життя в СРСР у період 1980 – 1991 роках».
Шість кураторів кращих проектів, які будуть вибиратися журі, візьмуть участь в освітній поїздці до Чеської Республіки. Жюрі буде складатися із українських фахівців усної історії та організаторів. Витрати оплачує організатор, АМО. Під час поїздки учасники отримають можливість глибше познайомитися з вивченням новітньої історії в Чеській Республіці.
ТЕРМІНИ РЕАЛІЗАЦІЇ. Реєстрація шкіл та вчителів: до 30. 09. 2015. Подача проектів на конкурс: до 15. 11. 2015.
Для реєстрації у проекті необхідно заповнити контактний формуляр на сайті www.ustnayaistoriya.info .
Запрошуємо Вас відвідати виставку-презентацію педагогічних досягнень «Освіта Миколаєва – 2015», яка буде проходити в НМЦ з 14 по 18 вересня 2015 року.
Особливо звертаємо Вашу увагу на презентацію проекту «Моє місце», присвяченого проблемам внутрішніх переселенців та волонтерів, які їм допомагають, яка відбудеться 14.09.2015 о 15.00. «Моє місце» - це соціальний проект громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності». Познайомившись з матеріалами проекту особисто, Ви маєте можливість протягом 15 – 24 вересня 2015 року відвідати виставку «Моє місце» разом з учнями.
17 вересня 2015 р. о 15.00 запрошуємо Вас на майстер – клас вчителів ММЛ Соколової Н.Л. та Соколової О.П. з проблеми «Створення і застосування інтерактивного плакату на уроках історії (технологія інфографіка)».
Шановні колеги, зверніть увагу, що в розділі "Офіційна інформація" розміщено Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в основній і старшій школі у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням українською мовою у 2015/2016 навчальному році
До уваги керівників шкільних методичних об'єднань!
Звертаємо увагу, що вам необхідно до 21.09.2015 року пройти звірку кадрів у НМЦ. Оскільки на вересень заплановано проведення великої кількості заходів, радимо пройти звірку у визначений час.
26 серпня 2015 р. на базі Миколаївського юридичного ліцею відбулася серпнева секція вчителів суспільних дисциплін, на якій було підбито підсумки минулого року та накреслено плани на майбутнє. В роботі секції взяли участь 87 педагогів – суспільствознавців. За підсумками 2014 – 2015 н.р. вчителів було нагороджено подяками науково-методчного центру.
Програма секційної наради передбачала висвітлення наступних питань:
Суспільствознавча освіта в умовах сучасних цивілізаційних викликів. (Майборода Л.М.)
З досвіду колег. Формування соціалізації особистості і розвиток ключових компетентностей школярів в рамках міжнародної співпраці. (Малюк Л.П.., вчитель ЗОШ №7)
Культурно-просвітницькі послуги Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми»: методичні рекомендації вчителям, викладачам. (Чернявський В.В., к.і.н, з. д. Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми»)
Презентація проекту музею «Підпільно - партизанський рух на Миколаївщині в 1941 – 1944 рр.» «Українці у двох світових війнах і локальних конфліктах ХХ – ХХІ століття» (Теряник М.О., ст. науковий співробітник музею)
Особливості організації навально-виховного процесу на уроках суспільно – гуманітарного циклу в 2015 – 2016 н.р. (Майборода Л.М.)
11 – 13 серпня 2015 року у м. Одеса у рамках проекту «Удосконалення юридичної освіти та розвиток освіти з прав людини в Україні», який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством юстиції України, Міністерством освіти і науки України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Львівським національним університетом імені Івана Франка та Національним університетом «Києво-Могилянська академія», було проведено тренінг з прав людини для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської, Одеської та Херсонської області. Заняття з педагогами проводили тренери Денисенко Лариса, правник, письменниця, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Федькович Галина, адвокат, головний юрисконсульт Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи», Дністрянська Наталія, вчитель правознавства гімназії №18 м. Луцька, Перепьолкін Євген, вчитель правознавства гімназії №6 м. Полтави, фахівці ОБСЄ Ступницька Наталія, Беца Наталія. Заняття проходили у формі міні – лекцій, практикум, моделювання, кіноклубу, обговорення актуальних питань реалізації прав людини в Україні. Учасники семінару – тренінгу отримала посібники «Права людини для дітей: посібник для вчителів та тренерів», численні матеріали для подальшої роботи на місцях.
18-20 червня 2015 року на базі Очаківського району МОІППО за участі Національної академії педагогічних наук України проводив ІІІ Всеукраїнську школу методичного досвіду «Суспільствознавча освіта в умовах сучасних цивілізаційних викликів», метою якої є розвиток професійної компетентності вчителів – суспільствознавців, реалізація їх творчого потенціалу в умовах глобалізаційних змін, визначення пріоритетних напрямів діяльності методичних об’єднань в 2015 – 2016 навчальному році. Учасники заходу мали можливість відвідати публічні лекції завідувача лабораторії суспільствознавчої освіти ІП НАНП України, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Пометун Олени Іванівни, д.п.н., професора, головного наукового співробітника ІП НАНП Гупана Н.М., д.п.н., професора кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін соціально-гуманітарного факультету Бердянського державного педагогічного університету Бааханова К.О., авторські майстерні, методичні практикуми, навчальні семінари з методики навчання історії і правознавства співробітників лабораторії суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, авторів підручників к.п.н. Власова В.С., Малієнко Ю. Б., Мороза П.В., Ремех Т.О.
З 8 по 22 червня 2015 року розпочався традиційний Всеукраїнський педагогічний інтерактивний марафон «Відкриті педагогічні студії «Якісна освіта –це...»».
Марафон триватиме за підтримки та участі МОНУ, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, Інституту педагогіки НАПН України.
Ви зможете обговорити найбільш актуальні питання сучасної освіти з фахівцями МОНУ та ІІТЗО в галузі початкової, загальної середньої освіти, дошкільної педагогіки і психології, науковцями Інституту педагогіки НАПН України та авторами навчально-методичної літератури провідних видавництв України. Всеукраїнський педагогічний інтерактивний марафон — це відкритий обмін педагогічним досвідом, співпраця й розв’язання спільних задач.
Повний перелік вебінарів (теми, спікери, дата й час проведення):
учні яких посіли призові місця в конкурсі «Історик – Юніор» в 2014 – 2015 н.р. Тема Конкурсу «Історик-Юніор» — «70 років закінчення ІІ світової війни: уроки історії». Учасникам пропонувалося проаналізувати хід та результати певного етапу ІІ світової війни, її наслідки. Важливим чинником в оцінюванні було порівняння конкретних подій ІІ світової війни та сучасних подій.
Грицюк Лариса Анатоліївна, Мороз Євген Олександрович, вчителі ЗОШ №29 - І місце
Соколова Олена Павлівна, учитель Миколаївського морського ліцею ім. проф. М. Александрова – ІІ місце – 3 роботи, ІІІ місце - 1
Тарновська Алла Григорівна, учитель Першої української гімназії імені Миколи Аркаса, Ташлай Людмила Борисівна, завідуюча музею ”Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни.1941-1944 р.”Заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Миколи Аркаса - ІІ місце
Аркуша Катерина Володимирівна, вчитель історії Миколаївської гімназії №4 – ІІІ місце
Ширинян Джульєтта Борисівна, вчитель ЗОШ №19 – ІІІ місце
Шинкаренко Віктор Олександрович, вчитель історії Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д.Чайки, Ташлай Людмила Борисівна, завідуюча музею «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни.1941-1944 р.», Заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Миколи Аркаса – ІІІ місце
Тема для дослідження в наступному, 2015-2016 навчальному році -«Геноцид як феномен ХХ сторіччя»
Вітаємо команду Миколаївського юридичного ліцею – переможця Всеукраїнської акції «Громадянин – 2015».
Представники 35-ти найкращих команд - учасників фінального етапу акції «Громадянин - 2015» були запрошені на фінальну зустріч до Києва. Команда Юридичного ліцею (керівник – Варшавська М.Ю.) була однією з них.
Шановні колеги, повідомляємо, що 18 - 20 червня 2015 року відбудеться ІІІ Всеукраїнська школа методичного досвіду "Суспільствознача освіта в умовах сучасних цивілізаційних викликів". Місце проведення - Очаківський район, с. Чорноморка, "Велам". Про участь у роботі Школи необхідно сповістити до 5 червня 2015 року.
З 16 по 18 травня 2015 року в Києві проходив ХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія та уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського. Для участі в очному етапі конкурсу були запрошені Дегтяр Вікторія та Комар Яна, учениці Миколаївської ЗОШ №53 (науковий керівник Данилова К. М.), Анчуткіна Ярослава та Д’якова Ксенія, учениці Миколаївського морського ліцею ім. професора А.Александрова (Соколова Н. Л.), Хижняк Дарина, учениця МСШ «Академія дитячої творчості» (Кучерук С.І.), Фроленко Євген, учень Миколаївської ЗОШ №29 (Грицюк Л.А., Мороз Є.О.). Цікаві зустрічі, майстер-класи, творча атмосфера, неформальне спілкування з науковцями залишили незабутні враження, стимулювали до подальшої роботи.
Вітаємо ученицю ЗОШ №53 Комар Яну, яка посіла ІІ місце в номінації «Творча робота» та всіх учнів - лауреатів Конкурсу.
Висловлюємо подяку педагогам за організацію ефективної пошуково-дослідницької роботи.
Шановні колеги. Підведено підсумки конкурсів "Кришталева сова" та "Лелека". Просимо отримати в НМЦ дипломи переможців та учасників 19, 21, 22 травня 2015 року з 8.30 до 17.00.
6-9 травня 2015 року на Тернопільщині в с. Зарваниця на базі обласного колегіуму "Знамення" та Марійського духовного центру відбувся фінальний етап І Всеукраїнського турніру юних філософів і релігієзнавців. Миколаїв був представлений командою "Veritas" у складі учнів Першої української гімназії ім. Миколи Аркаса Рузанової Валерії (капітан), Берлайн Анни, Цуркіної Марії та учня загальноосвітньої спеціалізованої школи №22 Фарапонова Владислава. Команда під керівництвом вчителя історії Першої української гімназії ім. М. Аркаса Корсун Майї Анатоліївни у напруженій цікавій боротьбі виборола ІІ місце і отримала диплом переможця.
З метою удосконалення методичної роботи в місті та вдосконалення рівня фахової майстерності учителів суспільних дисциплін просимо Вас здати до НМЦ матеріали діагностичного анкетування. Вам необхідно особисто протягом травня (згідно графіка у Віснику) здати до НМЦ :
анкету-узагальнення результативності професійної діяльності вчителів МО;
27 квітня 2015 року відбулося відкрите засідання відділення суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України з обговорення проекту програми з історії для 5-9 класів загальноосвітньої школи, запропонованого Міністерством освіти і науки України (протокол № 5).
На засіданні було ухвалено текст відкритого листа, який подаємо нижче.
Підведено підсумки проведення ІІІ (обласного) етапу ХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням (наказ департаменту освіти, науки та молоді ОДА від 20.04.2015 №327). Вітаємо переможців у номінації «Історія України і державотворення»:
Вітаємо команду юних істориків Миколаївської гімназії №2 (керівник Відайко Г.В.), яка посіла ІІ місце на Всеукраїнському турнірі юних істориків у Львові.
Так тримати! Ви - наша гордість!!!Бажаємо здоров’я, наснаги, успіху та подальших перемог!
Український центр вивчення історії Голокосту
оголошує проведення в 2015 році
освітнього семінару-школи
з історії Голокосту на теренах Украіни
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні влітку 2015 р. планує провести освітній семінар-школу з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України 18 - 23 серпня 2015 року в Кіровограді.Термін подачі заявки - до 11 травня 2015 року. Докладніше(форма заявки)...
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 100 від 06.02.2015 "Про розвантаження навчальних програм для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів" МОНУ пропонує для розгляду проекти оновлених навчальних програм.
Завершився відбірковий (заочний) етап третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2015». На цьому етапі члени фахових журі протягом березня знайомились та оцінювали блоги, створені учасниками конкурсу, майстер-класи, які проводилися з учасниками другого туру, а також відбулись конкурсні випробування «Тестування з фахової майстерності», яке проходило у форматі он-лайн.
За підсумками оцінювання участь у фінальному етапі третього (заключного) туру Конкурсу братиме
Дубінка Людмила Петрівна, вчитель правознавства Миколаївської загальноосвітньої школи №57 ім. Т.Г. Шевченка.
Вітаємо нашу колегу! Бажаємо здоровя, наснаги, успіху та перемоги!
В листі МОНУ від 09.04.2015 р.№ 1/9 - 188 "Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" зазначено, що на виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» Міністерство освіти і науки України рекомендує активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, у 2015 році в загальноосвітніх навчальних закладах проходитимуть під гаслом “1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!”
Зокрема, організувати й провести у навчальних закладах урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки, вечори, науково-практичні конференції, засідання “круглих столів”, виставки книг, історичних документів, інші тематичні заходи присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. До проведення заходів активно залучати ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Переглянути експозиції музеїв історичного напряму (бойової слави), що діють в навчальних закладах, доповнивши їх матеріалами, що висвітлюють подвиги воїнів, які нині боронять Україну.
Заходи, що будуть проводитися в навчальних закладах, активно висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою.
Звертаємо увагу, шановні колеги, на необхідність опрацювання методичних рекомендацій, розроблених Українським інститутом національної пам’яті. (Детальніше - в рубриці "Офіційна інформація")