В рубриці "Офіційна інформація" розміщено лист МОНУ від 02.09.2016 р. №1/9-455 "Щодо проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру"
08.10.2016 року відбудеться обласний етап Всеукраїнського турніру юних правознавців ( лист МОІППО від 26.08.2016 № 902/15-23). Заявки на участь необхідно надіслати до 03.10.2016 до МОІППО на електронну адресу інституту moippo@moippo.mk.ua, mirninko@gmail.com
З метою вдосконалення освітнього рівня та професійної компетентності педагогічних працівників 04 жовтня 2016 року на базі науково-методичного центру відбудеться семінар – практикум «Сучасне кримінальне право: підходи, зміст, методика навчання на уроках правознавства» за участю Сторчак Н.А., к.ю.н., доцента кафедри суспільствознавчої освіти МОІППО та Мирнінко І.К., методиста лабораторії методики суспільствознавчих дисциплін МОІППО.
Запрошуємо вчителів правознавства, які працюють в 10-х класах взяти участь у запропонованому семінарі-практикумі.
Просимо педагогів до 15.09.2016 зареєструватися до участі у семінарі, заповнивши відповідну форму.
Український центр оцінювання якості освіти в цьому розділі пропонує Вашій увазі статистичні дані щодо результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Скориставшись поданою інформацією, Ви зможете ознайомитись із деперсоніфікованими узагальненими даними про результати зовнішнього незалежного оцінювання на регіональному рівні (область, місто, район, район міста) з кожного навчального предмета. Матеріали узагальнено за типами загальноосвітніх навчальних закладів, а також відображено статистичні показники щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання випускників поточного навчального року (у розрізі загальноосвітніх навчальних закладів) і випускників минулих років.
Звертаємо Вашу увагу на те, що інформацію про результати зовнішнього незалежному оцінювання за шкалою 100 – 200 балів (рейтингова оцінка) та за шкалою 1 – 12 балів (оцінка рівня навчальних досягнень з української мови, математики та історії України) подано окремими блоками.
Сподіваємося, що опубліковані в цьому розділі відомості будуть корисними для всіх зацікавлених осіб, загальноосвітніх навчальних закладів, органів управління освітою, а також інших установ та організацій.
Якщо Ви бажаєте більш ґрунтовно проаналізувати результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з урахуванням різних показників, пропонуємо скористатися базою, яка містить деперсоніфіковані дані всіх учасників тестування. Дані подано у форматі csv.
9 червня о 10-00 у науково-педагогічній бібліотеці відбудеться зустріч з ініціатором проекту карти «Топонімія Криму», головним редактором “Історичної правди” Вахтангом Кіпіані. Відновлення історичної топоніміки – це не питання наших бажань, а питання відновлення історичної справедливості по відношенню до всього Криму, кримськотатарського народу. Ідея, щоб ця унікальна карта потрапила в школи, починає набирати реальних обрисів. Першим таким містом буде Миколаїв! Підприємець та волонтер Давид Браун купив 60 карт для рідного міста, які він передасть учителям історії та географії.
Вітаємо Фарапонова Владислава, учня Миколаївської ЗОШ №22 з перемогою у Миколаївській обласній учнівській олімпіаді з політології, яка проводилася Чорноморським державним університетом імені Петра Могили.
Бажаємо подальших перемог вже на студентській ниві!
Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 76 «Про затвердження складу фахових журі третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016», від 11.03.2016 № 246 «Про проведення третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» з 14 по 22 квітня 2016 року у м. Чернігові пройшов третій (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» у номінації «Історія».
Злагоджена робота команди членів фахового журі, відповідальність, зацікавленість в успішному проведенні конкурсу створили доброзичливу атмосферу змагань, комфортні умови для виявлення учасниками конкурсу педагогічної майстерності, сприяли згуртуванню кращих учителів історії.
Прошу висловити подяку за ефективну роботу в складі фахового журі, високий професіоналізм, об’єктивну та якісну оцінку педагогічної майстерності конкурсантів учителю історії Миколаївської спеціалізованої І-ІІІ ступенів школи № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу Євтушенко Людмилі Едуардівні.
Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю з виявлення та підтримки творчих учителів історії.
Вітаємо переможців Турніру з правознавства Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, участь у якому взяли 50 учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Миколаєва
І місце і грошова винагорода в розмірі 500 грн. – Горожанкіна Юлія, учениця Миколаївського юридичного ліцею
ІІ місце і грошова винагорода в розмірі 300 грн. – Валдайський Тимофій, учень Миколаївського класичного ліцею
ІІІ місце і грошова винагорода в розмірі 200 грн. – Шарпань Дар’я, учениця Миколаївської гімназії №2
Вітаємо переможців та лауреатів ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія та уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського
Маркелову Марію, ученицю Миколаївської ЗОШ №29 – І місце в номінації «Дослідницька робота» тема «Доля ромів Очаківського повіту (Губернаторство «Трансністрія» в роки окупації (1941-1944рр.) (керівник Мороз Є.О.)
Горбачову Вікторію, ученицю Миколаївської ЗОШ №29 – ІІ місце в номінації «Дослідницька робота» тема роботи «Єврейські землеробські колонії Миколаївщини: від заснування до подій Голокосту» (керівник Грицюк Л.А.)
Піскун Юлію, ученицю Миколаївської ЗОШ №53 – ІІ місце в номінації «Творча робота» тема роботи «Життя триває … Ми не можемо мовчати. Біль пам’яті» (керівник Данилова К.М.)
Лауреатами конкурсу стали Новицька Ольга, Пеньковська Дарина, учні Миколаївської ЗОШ №28 (керівник Моторкіна О.М.), Дегтяр Вікторія, учениця Миколаївської ЗОШ №53 (керівник Данилова К.М.) Бісаренко Анастасія, Кушнерик Ольга, учні МСШ «Академія дитячої творчості» (керівник Кучерук С.І.).
Бажаємо творчої наснаги та майбутніх перемог!
Висловлюємо подяку вчителям за роботу з обдарованою молоддю!
Шановні колеги – координатори конкурсів «Лелека» та «Кришталева сова». Надійшли дипломи та сертифікати учасників конкурсів. Просимо отримати матеріали у визначені терміни: 19.05.2016 з 8.30 – 13.00, 20.05.2016 з 8.30 – 16.00
Український інститут національної пам’яті звертається до засобів масової інформації, органів державної влади і місцевого самоврядування з проханням гідно відзначити День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, встановлені Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”.
З цією метою Інститут розробив інформаційні матеріали, які можна використовувати під час підготовки та проведення відповідних заходів.
Для заходів, приурочених до Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом, пропонується гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” та уже усталений символ “Мак пам’яті” – стилізоване зображення квітки червоного маку.
Закріплюючи меморіальний канон “не святкуємо, а вшановуємо” із акцентом на історії людей, під час цьогорічних заходів пропонується особливу уваги приділити долі жінок у війні. З цією метою Інститут реалізовує інформаційно просвітницький проект “Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової”.
У рамках виставки-презентації педагогічних досягнень «Освіта Миколаєва-2016» (12 – 16 вересня 2016 року) з метою освоєння інноваційних та ефективних технологій в освіті планується проведення семінару-тренінгу за участю Сущенко Ігора Михайловича, виконавчого директора благодійної організації «Вчителі за демократію і партнерство», координатора освітніх проектів, тренера освітніх програм, розробника тренінгових модулів, автора та укладача ряду навчальних посібників,з теми «Сучасний урок історії: компетентнісно орієнтовані цілі і структура».
Запрошуємо вчителів історії зі стажем роботи до 10 роківвзяти участь у запропонованому тренінгу, організаційний внесок до якого складає 100 грн. (кава-брейк, обід, канцтовари).
Дату проведення заходу буде повідомлено додатково.
За підсумками роботи будуть вручені сертифікати.
Просимо педагогів з 05.05.2016 по 16.05.2016 зареєструватися до участі у тренінгу, заповнивши відповідну форму.
25 – 26 квітня 2016 року вчителі суспільних дисциплін з 24-х навчальних закладів Миколаєва (ЗОШ №1, 6, 7, 10, 11, 17, 20, 22, 24, 27, 29, 32, 35, 40, 43, 46, 53, 57, 60, класичного ліцею, юридичного ліцею, гімназій №3, №4, 41) стали учасниками навчального семінару – тренінгу щодо впровадження в навчальний процес у 2016 – 2017 н.р. варіативного курсу «Кроки до порозуміння». Даний курс розроблено і впроваджується в рамках проекту «Долаємо прірву: інструменти для об’єднання розділених громад», що реалізується ГО «Вчителі за демократію та партнерство» у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри. Навчальна програма та навчальний посібник курсу схвалені МОН України. Як зазначають організатори проекту: "Ідея проекту виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий меседж — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку".
Під керівництвом досвідчених тренерів Сущенка І.М. та Мирнінко І.Г. педагоги оволодівали методичними прийомами навчання школярів 15 – 16 років поведінковим навичкам: як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю у думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусіях.
Семінар-тренінг проходив на базі ЗОШ №6. Висловлюємо щиру подяку директору Бродянській І.В. за гостинний прийом, допомогу в організації і проведенні заходу.
21 – 23 квітня делегація Миколаївської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича брала участь у XVI відкритій конференції старшокласників «Модель ООН. Україна. Кривий Ріг, 2016». До складу делегації входили 8 старшокласників на чолі з керівником – вчителем історії Матіюком Ігорем Георгійовичем.
Упродовж 14-22 квітня 2016 року в Чернігові тривав ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія».
З 18 до 21 квітня 2016 року проведено фінальний етап Конкурсу, на якому 12 учасників пройшли конкурсні випробування «Володіння ІКТ», «Захист навчального проекту» та «Урок».
Вітаємо
Аркушу Катерину Володимирівну, вчителя історії Миколаївської гімназії №4
з почесним п’ятим місцем!
Рішенням журі Катерина Володимирівна відзначена також у номінації «За успіхи у формуванні інформаційної компетентності учнів на уроках історії».
Рузанову Валерію, ученицю 11 класу Першої української гімназії імені Миколи Аркаса, яка посіла ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді юних істориківта її вчителя - Корсун Майю Анатоліївну.
Дороневич Катерину, ученицю 11 класу Миколаївського юридичного ліцею, яка посіла ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді юних правознавців та її вчителя – Гращенкову Ірину Олександрівну.
Бажаємо учням подальших досягнень і перемог!
Висловлюємо подяку педагогам за наполегливу, якісну роботу з обдарованими школярами!!!
Вітаємо команду Миколаївської гімназії 2 (керівник Відайко Г.В.). з абсолютною перемогою у XVIII Всеукраїнському турнірі юних істориків.
Уродовж 15–19 квітня в Чернігові проходив фінал XVIIIВсеукраїнського турніру юних істориків. У завершальному етапі інтелектуального марафону взяли участь 99 учнів 9 – 11 класів. У складі 20команд – представники Харківської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Волинської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Житомирської, Сумської, Одеської, Чернігівської областей.
Миколаївський юридичний ліцей перегорнув 20-ту сторінку своєї діяльності.
15 квітня 2016 року в ліцеї пройшов практичний семінар «Юридичний ліцей: 20 років зростання. З досвіду впровадження історико-правового профілю», метою якого було ознайомити заступників директорів шкіл – кураторів профільного навчання, вчителів історії, правознавства як міста, так і області з досвідом впровадження історико-правового профілю в закладі нового типу.
На семінарі був презентований спецвипуск газети «Історія України» (№2, 2016), в якому адміністрація, вчителі, керівник агітклубу «Правовик» поділилися досвідом створення дієвої моделі профільного навчання, адаптованої до потреб суспільства. Зокрема, редактор цієї газети Черкаська Л.С. (м. Київ) приїхала на цю зустріч, наголосила на тому, що не один рік співпрацює з учителями ліцею, а також вручила грамоти вчителям історії, які стали переможцями конкурсу ім. Волковинського.
Учасники семінару мали можливість відвідати бінарний відкритий урок у 8-А класі з історії, зарубіжної літератури, англійської мови за темою: «Митці на тлі культурно-історичних епох»; відкритий урок з правознавства у 9-А класі за темою: «Що таке злочин?» та психологічний тренінг «Як подолати стрес?».
Під час дибрифінгу вчителі шкіл проаналізували відвідані уроки, зазначивши, що нові освітні технології, які використовують учителі ліцею, дають змогу учням не тільки засвоїти навчальний матеріал, але й творчо розвиватися. Вправи на подолання стресу, апробовані під час психологічного тренінгу, дають змогу легко вирішити певні конфліктні ситуації, подолати не тільки стрес, але й страх.
Завідуюча лабораторією методики суспільствознавчих дисциплін МОІППО Михайлович Г.І., методист НМЦ Майборода Л.М. наголосили на тому, що такі семінари дають змогу розширити знання вчителів щодо впровадження нових освітніх технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу, поділитися досвідом з колегами, обмінятися думками. Методична служба ліцею
Шановні учасники проекту "Враховуй різницю", повідомляємо, що навчальний тренінг відбудеться 25-26 квітня 2016 року на базі Миколаївської ЗОШ №6. Реєстрація учасників - з 09.00 до 10.00.
7 квітня 2016 року на базі ЗОШ №56 відбулося засідання Школи керівників шкільних МО вчителів суспільних дисциплін «Формування медіакомпетентності вчителя суспільних дисциплін». Педагоги познайомилися з досвідом роботи колективу ЗОШ №56, яка є учасником всеукраїнського експерименту з впровадження медіаосвіти у навчальний процес. Практичні навички медіаграмотності вчителі отримували відвідуючи медіамайстерні «Синопсис» (Козловська О.Є.), «Новинна грамотність» (Майборода Л.М.), «Технологія ВЕБ квест» (Зайкіна Л.В.), «Cinema технології» (Гусєва Л.В, Журбенко О.М.).
Висловлюємо подяку директору ЗОШ №56 Мазур О.М. та колективу закладу за гостинний прийом, допомогу в організації і проведенні заходу.
Шановні вчителі історії та суспільних дисциплін -- ця інформація саме для вас!
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує набір учасників освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України.Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України, також запрошуємо до участі колег-вчителів з Білорусі та Молдови.
Під час навчання на семінарі, будуть розглянуті різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, а саме: політика тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, ідеологія нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності тощо. Частину дискусій також буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 30 червня – 5 липня 2016 р. в місті Чернівці.
Термін подачі заявки – до 23 травня 2016 р. Форма заявки: http://goo.gl/forms/cHnXQdAxdB
Громадська організація «Асоціація випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого» з метою поширення правових знань, популяризації юридичної освіти серед учнівської молоді реалізує соціально-освітній проект – «Турнір з правознавства Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого».
Концепція турніру передбачає проведення інтелектуальних змагань серед учнів 10 – 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, предметом яких будуть питання, розроблені викладачами Університету з урахуванням нових досягнень юридичної науки та тенденцій у правозастосуванні.
Турнір проводиться шляхом письмового виконання учасниками завдань теоретичного і практичного туру.
Регіональний етап турніру відбудеться 22.04.2016 р. на базі ЗОШ №20 (вулиця Космонавтів, 70).
Початок турніру о 14.00.
Для участі у турнірі просимо подати заявки (кількість учасників не обмежується) до 01.04.2016 р. на електронну адресу larisamai@ukr.net за формою (додаток)
Створюємо “Країну Гідності” разом: відбір фасилітаторів навчальної гри
Міністерство молоді та спорту України пропонує долучитися до нового проекту.
Партнерство "Кожній дитині" запрошує молодих людей та організації, які працюють з молоддю, до співпраці у поширенні знань про соціальні права черезнавчальну гру Ради Європи "Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини".
Партнерство "Кожній дитині" планує проведення серії одноденних майстер-класів з підготовки фасилітаторів до використання гри у роботі з молодими людьми.
Орієнтовний час проведення майстер-класів – друга половина квітня – травень 2016р. Кількість та міста проведення майстер-класів будуть визначені з огляду на кількість отриманих анкет і регіон проживання запрошених учасників.
Щоб стати фасилітатором гри, будь ласка, заповніть до 10 квітня (неділя) включно реєстраційну анкету за посиланням www.goo.gl/UuVSUO
До 18 квітня запрошеним учасникам буде повідомлено час та місце проведення майстер-класу. Учасників буде обрано зважаючи на їх досвід проведення освітніх заходів, роботи з молоддю та мотивацію до використання гри.
Участь в майстер-класі безкоштовна, кожний учасник отримає 1 комплект гри. Компенсація за проїзд учасникам до міста проведення майстер-класу не передбачена.
19 березня 2016 року відбувся обласний етап ХХ турніру юних істориків, участь в якому взяли 17 команд . Миколаїв представляли 5 команд - команди Миколаївського юридичного ліцею, гімназії № 2, класичного ліцею, гімназії №41, Миколаївського муніципального колегіуму.
Миколаївські школярі продемонстрували високий рівень знань, загальну ерудицію, вміння дискутувати.
Переможцями турніру стали
І місце - команди Миколаївського юридичного ліцею (керівник Варшавська М.Ю.), гімназії № 2 (керівник Відайко Г.В.)
ІІ місце – команда Миколаївського муніципального колегіуму (керівник Бондар Т.В.)
ІІІ місце – команда класичного ліцею (керівник Форносова Б.М.)
Вітаємо учасників турніру з перемогою, зичимо міцного здоров’я, творчих злетів, нових перемог!
Висловлюємо подяку керівникам команд за якісну підготовку школярів, розвиток їх творчих здібностей!!!
Шановні колеги, зверніть увагу, що громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» у рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» (UCBI) реалізує проект «Враховуй різницю». Навчальна програма та навчальний посібник курсу схвалені МОН України. Просимо Вас ознайомитися з інформацією щодо участі у проекті. Якщо Ви приймете рішення долучитися до проекту, Вам необхідно за згодою керівника навчального закладу (лист по закладам вже відправлено) до 1 квітня 2016 р. включно зареєструватися у проекті онлайн https://goo.gl/rYnWdg (просимо врахувати, що години (0,5 год на рік) мають бути передбачені навчальним планом на 2016 – 2017 н.р. (детальніша інформація в додатку).
Про Ваше рішення просимо повідомити на електронну адресу larisamai@ukr.net (Майборода Л.М.) до 21 березня 2016 року.
Шановні координатори конкурсу "Кришталева сова", повідомляємо, що надійшли завдання Всеукраїнського учнівського конкурсу юних суспільствознавців «Кришталева сова», який відбудеться 12 березня 2016 року. Просимо отримати завдання 09.03.2016 з 14.00 до 17.00 та 10.03.2016 з 13.00 до 17.00 в науково-методичному центрі.
Вітаємо переможців ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та їх наставників (наказ департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської ОДА від 12.02.2016 №70)
24 лютого відбулася прес-конференція "Україна потребує громадянського суспільства: чи можливе воно без громадянської освіти у школі?". На ній презентували освітній проект "Враховуй різницю" та обговорили питання відірваності змісту і методів середньої освіти в Україні від реалій життя. Детальніше - в розділі "Радимо прочитати"
Шановні городяни та гості міста, шанувальники історії рідного краю! 3 березня 2016 року о 15.00 в Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв відбудеться презентація книги «Історія рідного краю: Миколаївщина». Новий навчальний посібник адресований педагогам та учням загальноосвітніх шкіл. Видання підготовлено авторським колективом з числа вчених-істориків, археологів під керівництвом директора навчально-наукового інституту історії, політології та права МНУ імені В.О. Сухомлинського, професора, д.і.н. М.М. Шитюка.
Автори детально розкривають історію Миколаївщини від сивої давнини до сучасності. На основі архівних документів та матеріалів показано, як зароджувалося життя в нашому краї. Крім історичних подій, знайшлося місце і для показу таких тем, як національні меншини, культура краю, визначні постаті тощо. Посібник вийшов у видавництві «Іліон» у 2015 році.
Книгу видано за підтримки народного депутата України Тараса Дмитровича Креміня.
Посібник буде подаровано школам та публічним бібліотекам Миколаєва й Миколаївської області.
17-18 березня 2016 року Миколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді спільно з кафедрою військової підготовки МНУ ім. В.О. Сухомлинського, Козацькою громадою Миколаївської області проводить обласну конференцію «Сучасні підходи до патріотичного виховання в умовах реалізації Концепції національно-патріотичного виховання».
14 лютого 2016 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства.
Щиро вітаємо переможців обласного етапу! Бажаємо наснаги, впевненості у собі та нових перемог!
16 лютого 2016 року на базі ЗОШ №1 ім. Олега Ольжича відбулося засідання Школи керівників шкільних МО вчителів суспільного циклу з теми «Формування національної ідентичності учнівської молоді засобами краєзнавчої роботи». Педагоги обговорювали роль та значення краєзнавчого матеріалу як бази знань, які стануть фундаментом формування національної ідентичності та національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Детальніше – в рубриці «Хроніка подій»
З 08 до 11 лютого 2016 року в місті Миколаєві відбувся очний етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» із номінацій: «Англійська мова», «Захист Вітчизни», «Історія», «Математика»
В очному етапі ІІ (обласного) туру в номінації «Історія» змагалися 9 вчителів, які гідно пройшли конкурсні випробування відбіркового етапу.
Учасники конкурсу демонстрували власний професіоналізм у наступних конкурсних випробуваннях «Урок», «Самоаналіз уроку», «Розробка навчального проекту».
Щиро вітаємо нашу колегу, вчителя історії Миколаївської гімназії №4
Аркушу Катерину Володимирівну, яка посіла І місце в номінації «Історія»
Зичимо міцного здоров’я, невичерпної енергії, творчої наснаги, а головне – перемоги у ІІІ турі конкурсу! Ми пишаємося Вами!!!
В останні роки Україна та події, що в ній відбуваються, стали центральними темами в провідних мас-медіа різних країн. У цьому потоці інформації та новин також можна побачити маніпуляції, пропаганду і неправдиву інформацію (фейки), які часом, буває, досить важко розпізнати без основних навиків і знань з медіаграмотності. Громадяни України, опинившись в центрі цієї інформаційної війни мають навчитися протистояти пропаганді і не підпадати під її вплив, а саме головне педагоги мають навчити цьому школярів.
2 та 9 лютого 2016 року на базі науково-методичного центру пройшли 2 практичні семінари «Медіаосвіта для громадян», учасниками яких стали педагоги із 30 навчальних закладів міста.
Мета заходу – дати освітянам базові знання у сфері медіа, ознайомити з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надати їм базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення. Головне завдання - навчити громадян не підпадати під вплив пропаганди, допомогти їм не стати жертвами маніпуляцій, які ведуть до паніки, ненависті і різних страхів.
Тренінг є результатом співробітництва між трьома організаціями: Академія Української преси, StopFake та IREX, в рамках Проекту “Програма медіаграмотності громадян“ за підтримки глобального фонду миру та безпеки, Міністерства внутрішніх справ і міжнародної торгівлі Канади.
Підведено підсумки ІІ та ІІІ етапів ХV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» та присвячений Шевченківським дням.
Вітаємо переможців ІІ етапу конкурсу в номінації
«Історія України і державотворення»
ПІБ учня
Навчальний заклад
клас
Тема роботи
ПІБ вчителя
1
Моісеєнко Катерина Володимирівна
ЗОШ №34
9
Сила нації – в єднанні
Марковська Н.М.
2
Дегтяр Вікторія Андріївна
ЗОШ №53
10
Земля моя – доля моя
Данилова К.М.
3
Біла Дарія Миколаївна
ЗОШ №60
11
Мова як чинник у формуванні національної ідентичності та держави
Гладун В.В.
4
Антонюк Віталій Миколайович
ЗОШ №29
9
Націоналістичне підпілля на Миколаївщині в 1941 – 1944 рр.
Мороз Є.О.
та ІІІ (обласного) етапу
Дегтяр Вікторію, ученицю ЗОШ №53
Моісеєнко Катерину, ученицю ЗОШ №34
Зичимо переможного виступу на ІV етапі конкурсу!
Висловлюємо подяку педагогам за якісну роботу з обдарованою молоддю!
18 січня 2016 року зупинилося серце нашого колеги і друга Десятова Дмитра Леонідовича. Пішов із життя на його злеті Талановитий педагог, перспективний науковець, прекрасна людина, чуйний батько і чоловік. Це непоправна втрата для всіх, хто встиг пізнати Дмитра Леонідовича
18 січня 2016 року зупинилося серце нашого колеги і друга Десятова Дмитра Леонідовича. Пішов із життя на його злеті Талановитий педагог, перспективний науковець, прекрасна людина, чуйний батько і чоловік. Це непоправна втрата для всіх, хто встиг пізнати Дмитра Леонідовича та багатогранність його душі, відчув його прагнення цінувати життя щомиті й дарувати оточуючим відвертий і світлий погляд.
Глибоко сумуємо разом із родиною Дмитра Леонідовича, висловлюємо свої щирі співчуття, поділяємо великий біль і горе, молимося разом, щоб Господь прихистив Дмитра у раю...
Із сумом і жалем,колектив МОІППО
Сумуємо, завжди пам'ятатимемо...Висловлюємо співчуття рідним і близьким...
Вчителі - суспільствознавці м. Миколаєва
Шановні колеги і друзі: прощання з Дмитром Леонідовичем Десятовим відбудеться 21 січня 2016 р. з 10.00,
відспівування - з 11.00 за адресою: Мішково-Погорілівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Жовтневого
району, вул.Маяковського, 129. Хто має можливість поїхати, необхідно попередити заздалегідь (зателефонувати Майбороді Л.М. 20.01.2016 до 12.00) - виїзд від МОІППО - о 9.00.
Хто з нас може та відчуває потребу допомогти родині Дмитра, тоді це номер банківської картки доньки:
"Приват" 4149 6258 1021 5374 - Десятова Анастасия Дмитриевна.
На виконання Указу Президента України "Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України" (№ 731 від 30 грудня 2015 року) з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу Міністерство освіти і науки України рекомендує 18 – 22 січня 2016 року провести в загальноосвітніх навчальних закладах Урок Соборності "Єднання заради Незалежності" та інші тематичні заходи.
Просимо заходи, що будуть проводитися в навчальних закладах, активно висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою. Звітування та зворотного інформування ця робота не потребує.
При цьому надсилаємо методичні рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті.
Український інститут національної пам’яті.
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації та проведення у загальноосвітніх навчальних закладах Уроку Соборності "Єднання заради Незалежності" (до Дня Соборності України 22 січня 2016 року)
Український центр вивчення історії Голокосту оголошує прийом заявок на участь у ХVІ Всеукраїнському конкурсі учнівських дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2015 – 2016 навчальний рік).
Шановні колеги, часопис "Історична правда" поповнився цікавими матеріалами, з якими радимо Вам познайомитися (в рубриці "Радимо прочитати").
Чи потрібен Україні націоналізм. І який? Дискусія з Енн Епплбом
Історично кожна західноєвропейська демократія була результатом націоналістичного руху або патріотичної чи ліберально-націоналістичної революції. Не можна мати демократію, якщо спершу не буде певного виду націоналізму.
Енн Епплбом - американська і польська журналістка та історик єврейського походження. Працювала журналістом і редактором у британських виданнях "The Spectator", "The Daily Telegraph", "Sunday Telegraph", "Economist" тощо. Зараз є колумністом "Washington Post" і "Slate"
20 грудня 2015 року відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства, учасниками якого стали 74 учні загальноосвітніх навчальних закладів міста. Вітаємо школярів, які стали переможцями! Бажаємо всім міцного здоров'я,подальших успіхів і перемог, чудових канікул! Висловлюємо подяку педагогам за якісну підготовку школярів. Творчої Вам наснаги, шановні колеги!
Щиро дякуємо директору ЗОШ №20 Бакаляр Олені Вікторівні, педагогічному колективу за допомогу в організації і проведенні олімпіади.
Сьогодні, 18 грудня, у галереї Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» (вул. Набережна, 29) відкрилася експозиція кращих робіт щорічного Міжнародного фотоконкурсу від газети «День». Візит фотовиставки «Дня» до Миколаєва вдалося втілити другий рік поспіль завдяки миколаївським друзям і партнерам. А напередодні Дня Святого Миколая – він став ще й символічним подарунком місту. Детальніше - за посиланням http://www.day.kiev.ua/uk/photo/mykolayiv-na-perehresti-poglyadiv
Виставка буде працювати до 24 січня 2016 року. Вхід вільний. Радимо педагогам та учням відвідати виставку.
"Урок справжньої новітньої історії"
Журналісти та автори публіцистичного триптиха «Новітня історія для «чайників» Іван Капсамун, Валентин Торба та Марія Семенченко провели зустріч з миколаївськими журналістами та громадськістю у стінах обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. Також у зустрічі взяв участь президент Фонду сприяння ініціативам «Дня» Микола Гриценко, а її модератором став науковець, директор Інституту філології Чорноморського державного університету імені Петра Могили Олександр Пронкевич.
На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 08.12.2015 р. №2.1/10-1124 «Про підсумки проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «Лелека – 2015» та організацію конкурсу «Лелека – 2016» з метою активізації вивчення історії в загальноосвітніх навчальних закладах, розвитку творчих здібностей учнів та їх патріотичного виховання 16 березня 2016 р. проводиться Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «Лелека – 2016».
Конкурс проводиться для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Участь у Конкурсі є добровільною.
Заявки та списки учасників необхідно подати до 01 лютого 2016 року.
Ознайомитися з Положенням про проведення Конкурсу, листами ІМЗО «Про підсумки проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «Лелека – 2015» та організацію конкурсу «Лелека – 2016» та НМЦ «Про проведення конкурсу «Лелека – 2016» можна на сайті «Кліо – Миколаїв» в розділі «Конкурси».
10 грудня 2015 року в Миколаївському юридичному ліцеї відбувся ІІ Регіональний фестиваль правових знань «Терра Юстиція» в рамках Всеукраїнського тижня права, присвячений прийняттю Загальної декларації прав людини та з нагоди 20-річчя Миколаївського юридичного ліцею, учасниками якого були команди Першої української гімназії ім. М.Аркаса, гімназії №41, юридичного ліцею, класичного ліцею, ЗОШ № 3, 20, 57.
Вітаємо переможця ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року 2015» у номінації «Класний керівник 5-7 - х класів загальноосвітніх навчальних закладів»
ІІІ місце – Аркуша Катерина Володимирівна, вчитель Миколаївської гімназії № 4