Меню сайту
Каталог новин
Мої статті [69]
Офіційні  сайти

 Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради


Інформаційні сайти  Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса

Сайти методистів
 Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы

Сайти педагогів
 Сайт Катерини Аркуші учителя історії і правознавства Миколаївської гімназії №4 
 Сайт Олени Іртищевої учителя історії і правознавства Миколаївської ЗОШ №51 
 Блог Ганни Новицької, 
учителя української мови і літератури 
Миколаївського економічного ліцею № 2  Блог Андрія Курчина, 
учителя правознавства 
Миколаївської ЗОШ № №35
 Блог Ірини Прокопенко, 
учителя правознавства 
Миколаївської ЗОШ № №28

На допомогу
вчителям 
та учням 
 Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Шкільні підручники та посібники
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Творча зустріч

Враховуючи глобальне значення сучасних інформаційних технологій, їх роль у суспільстві, ми повинні розуміти й значні небезпеки та ризики, що несуть у собі засоби мас-медіа на молоде покоління. Повальне захоплення соціальними мережами, безконтрольне споживання медіа-продукції, насичене медіа-технологіями психологічного впливу, з культивуванням споживацтва, насильства, призводить до нівелювання загальнолюдських цінностей та морально-етичних норм молодого покоління.

15 квітня 2015 року в науково-методичному центрі з метою сприяння розбудові в Україні ефективної системи медіаосвіти заради забезпечення всебічної підготовки всіх учасників освітнього простору до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою медіа відбувся науково-практичний семінар «Роль медіаосвіти у системі формування інформаційно компетентної особистості».

Учасниками заходу були представники експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів Всеукраїнського рівня з теми «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів», заступники директорів з навчально-виховної роботи-учасники міського проекту «Медіаосвіта у системі формування інформаційної компетентності суб’єктів освітнього середовища», вчителі історії, української та світової літератури.

Своїми дослідженнями щодо критичного сприйняття авторитетності джерельної бази медіатекстів поділився Картузов Костянтин Миколайович, заступник директора науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаїв

Перед освітянами виступив журналіст, публіцист і громадський діяч Вахтанг Теймуразович Кіпіані, добре відомий педагогічній громадськості Миколаєва, який в минулому був активним учасником молодіжного руху в місті. Він закінчив історичний факультет Миколаївського педагогічного інституту, працював учителем історії, потім – журналістом на миколаївському телебаченні. Сьогодні Вахтанг Кіпіані - головний редактор Інтернет-видання «Історична правда» й однойменного тележурналу на каналі ZIK, є автором телепроекту «Владометр», циклу телевізійних передач «Історична правда з    Вахтангом Кіпіані» на відомих телеканалах країни та засновником Музею-архіву преси у Києві, Лауреатом премій «За поступ у журналістиці» імені Олександра Кривенка та «Телетріумф».

Своєю промовою Вахтанг Теймуразович спонукав публіку до усвідомлення важливості критичного сприйняття будь-якої інформації. Як орієнтуватися в сучасному потоці інформації, яким сайтам можна довіряти, як з’являються і поширюються «міфи» історії - ці та багато інших питань обговорювалися у ході зустрічі.

Журналіст переконаний: людина, яка не знає своєї історії, наче перекотиполе. Бути водночас і українцями, і громадянами світу – виклик сьогодення України. Щоб не загубитися у медіа просторі, ми маємо унікальну можливість перебувати у будь-якій точці світу, але жити повинні за київським часом і українськими справами.

Розмірковування учасників семінару над численними питаннями буденності сприятимуть і розбудові української освіти, доля якої залежить від кожного учасника навчально-виховного процесу.

 

Категорія: Мої статті | Додав: larisamaiboroda (17.04.2015)
Переглядів: 479 | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz