Фільмотека вчителя історії
16 лютого 2017 року в приміщенні науково-педагогічної бібліотеки міста Миколаєва відбулась презентація проекту «Фільмотека вчителя історії» Телеканал «Миколаїв» спільно з обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності за підтримки народного депутата України Тараса Креміня презентували проект «Справа №».
Сьогодні не лише фахівці, але й пересічні громадяни проявляють значний інтерес до рідної історії, до її трагічних сторінок, до приховуваних радянським режимом подій і фактів. Саме зацікавленість громадян спонукала авторів на створення даного проекту, метою якого є заповнення білих плям в історії Миколаївщини періоду тоталітаризму. Проект створений на базі документальних фільмів з елементами історичної реконструкції «Справа №» за ініціативи народного депутата України Т.Д.Креміня та керівника обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності С.С. Макарчука. У заході взяли участь народний депутат України Т.Кремінь, відповідальний секретар головної редакційної колегії “Реабілітовані історією”, доктор історичних наук Р. Подкур, керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін МФ КНУКіМ С. Макарчук, фахівці Державного архіву Миколаївської області, архіву Служби безпеки України в Миколаївській області, Міністерства внутрішніх справ, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Миколаївської міської ради, викладачі історії навчальних закладів міста та області.
Реконструкція подій у фільмах була б не можлива без участі акторів Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, які внесли свій вагомий вклад у створення фільмів.
Проект “Справа №” був оцінений як дослідниками, так і вчителями та викладачами Миколаївщини. За роки існування проекту було створено понад 50 фільмів, які стали основою проекту “Фільмотека вчителя історії”. Завдяки наполегливій праці фахівців відновлена історична правда. Після презентації фільми було передано вчителям та викладачам навчальних закладів міста та області для використання в навчальному та виховному процесі.
[Показати як слайдшоу]
|